Skip to content

VUODEN SEURA 2022 !

VUODEN SEURA 2022 !
 
Taekwon-Do Tornio ry on saanut TUL:n Lapin piirin kunniakirjan: Vuoden seura 2022!
 
“Seura on esimerkillisesti toteuttanut ja kehittänyt toimintaa. Seura on ansioituneesti järjestänyt ja osallistunut kilpailu- ja muuhun toimintaan. Seura on myös kiitettävästi kohottanut omaa näkyvyyttään omalla paikkakunnalla ja laajemminkin. Ansioiksi mainitaan myös erinomainen seuratoiminnan kehittäminen ja toiminnan laajentaminen myös lasten ja nuorten toimintaan. Erityisesti valintaan vaikutti seuran aktiivisuus kehittää toimintaa.”
 
Lämmin kiitos TUL:n Lapin piiri ry:lle tästä upeasta kunnianosoituksesta!
 
Erityiskiitokset menevät meidän seuran huikealle aktiiviporukalle, jotka ovat aina innoissaan mukana kehittämässä ja kokeilemassa uusia toimintatapoja vanhojen rinnalle sekä suuren suuret kiitokset tietenkin myös meidän koko seuran jäsenistölle ja heidän lähipiireilleen.
 
Yhdessä, kun tehdään, niin mahdottomatkin unelmat on tavoitettavissa!